Atrakcje we Władysławowie i okolicach – miasto dobrych fal

Atrakcje we Władysławowie i okolicach – miasto dobrych fal

Wakacje nad morzem nie muszą być przewidywalne. Woda, fale, piasek, parawan i kolby kukurydzy na przemian z rybą i frytkami lub gofrem z bitą śmietaną to nie wszystko, co polskie wybrzeże ma do zaoferowania. Dziś obieramy kierunek na Władysławowo – świetną lokalizację pełną atrakcji i alternatyw dla aktywnego spędzania czasu z najbliższymi. Gotowi na urlop? 

Morze możliwości – pakuj się i jedź!

Władysławowo jest jedną z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych w sezonie letnim. To piękne miasto portowe z bogatą historią i mnóstwem atrakcji dla każdego bez wyjątku. Infrastruktura turystyczna ma się tam bardzo dobrze. Otwarte morze, Zatoka Pucka, sąsiedztwo Nadmorskiego Parku Krajobrazowego to tylko niektóre z atutów, które kuszą przyjezdnych. Swój azyl znajdą we Władysławowie zarówno ci, którzy szukają spokoju i chwili oddechu, jak i żądni wakacyjnych przygód rodem z opowieści pirackich. 

Listę najważniejszych i najczęściej odwiedzanych atrakcji w mieście morza otwiera:

Aleja Gwiazd Sportu – to unikat w skali kraju. Została zbudowana tuż przed Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”. Tradycja upamiętniania największych osobowości ze świata sportu (zarówno zawodników, jak i trenerów) sięga 2000 roku. Każda gwiazda imponuje: dwustukilogramowy blok granitowy z nazwiskiem umieszczonym na odlanych z brązu gwiazdach zachwyca turystów i budzi szacunek. Irena Szewińska, Robert Korzeniowski, Tomasz Gollob, Kazimierz Górski, Ryszard Szurkowski, Dariusz Michalczewski i wielu innych – sprawdź koniecznie i obudź swojego ducha walki w sporcie!

Centralny Ośrodek Sportowy „Cetniewo” -
pozostając w klimacie sportu nie sposób pominąć jednego z najsłynniejszych ośrodków przygotowań olimpijskich z fantastycznie wyposażoną bazą rekreacyjno-sportową. Boisko do piłki nożnej, korty tenisowe, siłownia, gabinety odnowy biologicznej, krioterapia czy nowoczesne baseny kąpielowe są do dyspozycji turystów. Dodatkową atrakcją jest możliwość spotkania swojego idola, który być może w tym samym czasie trenuje do kolejnych zawodów. Grab your chance!

Krzywy Domek – tak! Władysławowo również może pochwalić się nietypową konstrukcją architektoniczną. Otóż wizyta w krzywym lub, jak kto woli, odwróconym domku to fajna frajda dla wszystkich, którzy chcą przetestować swój zmysł równowagi i sprawdzić pracę błędnika. Genialne wrażenia i świetny ubaw dla całej rodziny lub paczki przyjaciół gwarantowany!

Lunapark Sowiński – kto jeszcze nie był, niechaj pierwszy podniesie rękę, bo... czas to zmienić! To wesołe miasteczko jest symbolem nadmorskiej rozrywki, cyklicznie ulega metamorfozie, spodziewajcie się niespodziewanego. Lokalizacja zasługuje na 5 gwiazdek. Z perspektywy koła widokowego lub szalonych kolejek górskich można podziwiać wspaniałe widoki aż po morski horyzont. Autodromy, strzelnice, loteria fantowa, gokarty, tyrolka, wystawa holografii, Splash Shake, Crazy Tower, zamki strachu, katapulty czy klasyka gatunku, czyli parasolki to tylko wyimki z oferty lunaparku, które zapewnią Ci niezapomniane przeżycia w gronie znajomych i rodziny.

Ocean Park – ocean nad morzem? Tylko we Władysławowie! Jeśli jesteś fanem wszystkiego, co żyje w wodzie, interesują Cię duże zbiorniki wodne oraz zwierzęta z każdej strefy klimatycznej w skali makro, Ocean Park jest dla Ciebie i to bez zanurzania! W bardzo przyjemnych warunkach możesz poznać najważniejsze aspekty życia zwierząt pod wodą – to również edukacyjno-ekologiczna gratka dla najmłodszych.

Dom Rybaka – atrakcja idealna dla wszystkich tych, którzy na wakacjach najbardziej lubią podziwiać piękne widoki. Dom Rybaka z wieżą widokową pozwoli Ci uwiecznić zachód słońca, jakiego nie uwiecznił jeszcze nikt i spędzić miłe chwile z dala od obowiązków. Morskiej panoramie mówimy 3 razy TAK!

Muzeum Motyli – prywatna inicjatywa zlokalizowana na 3. piętrze wieży widokowej w Domu Rybaka. Kolekcja ponad 1400 motyli i 1000 owadów z całego świata. Pierwsze gabloty wykonano w 1906 roku! 

Magiczny Zawrót Głowy – trzy w jednym: w Domu Rybaka moc atrakcji. Oprócz wystawy motyli i cudownej panoramy na szczycie wieży widokowej możesz doświadczyć niemożliwego podczas interaktywnej wystawy iluzji optycznych. Przekonaj się, że świat rzeczywiście staje czasami na głowie!

Port rybacki – nie ma morza bez portu lub odwrotnie. We Władysławowie warto odwiedzić port rybacki, który położony jest na otwartym morzu. Odwiedź to magiczne miejsce, pełniącą także funkcję żeglarskiej mariny. Poczuj zew!

Korona Himalajów – to sześć skalnych płyt, które symbolizują sześć ośmiotysięczników zdobytych przez polskich himalaistów. Robią wrażenie!

Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś swojego urlopu, daj szansę jednemu z najbardziej malowniczych nadmorskich miast w Polsce. Pozwól sobie na absolutny komfort wypoczynku w zdumiewającym towarzystwie wody, piasku i słońca. Władysławowo – przyjedź, zrelaksuj się i... wróć. 


2019-06-20 09:01 327 atrakcje we Władysławowie, atrakcje Władysławowo,

Inne artykuły

XXV Targi Turystyczne ,,Na Styku Kultur”

XXV Targi Turystyczne ,,Na Styku Kultur”

Nowinki

XXV Targi Turystyczne ,,Na Styku Kultur” Już 22-24 marca 2019 roku zapraszamy na XXV

Darłówko - Darłowo wypoczynek nad morzem

Darłówko - Darłowo wypoczynek nad morzem

Warto zobaczyć

Darłówko – część miasta Darłowa i osiedle samorządowe u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku, na Wybrzeżu Słowińskim. Darłówko pełni w sezonie letnim funkcję turystyczno-wypoczynkową. - nadmorska dzielnica miasta Darłowa, jedno z najcz

Karpacz

Karpacz

Warto zobaczyć

Karpacz to typowo górska miejscowość turystyczna, leży u podnóża najwyższego szczytu Karkonoszy - Śnieżki, w dolinie Łomnicy. Teren ten to najatrakcyjniejsza część Sudetów Zachodnich i najbardziej charakterystyczne miejsce Karkono