Gospodarstwo agroturystyczne
Dom „Pod Błękitnym Dachem”

Dom położony jest w pięknej miejscowości Międzygórze w Kotlinie Kłodzkiej. Lokalizacja gwarantuje wypoczynek w ciszy i spokoju, będąc jednocześnie dobrym miejscem wypadowym w okoliczne góry.

Oferujemy:
– pokoje 2,3,4 – osobowe z łazienkami i TV,(również z balkonami)
– APARTAMENT 2 pokojowy z wyposażoną kuchnią,tv, łazienką i balkonem
– DOMEK całoroczny dla 4-7 osób 
– aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem,
– świetlicę z kominkiem i telewizorem,
– plac zabaw z dużą trampoliną 
– miejsca parkingowe,
– altanka, grill w ogrodzie. 

Atrakcje warte uwagi:
– Ogród Bajek (25 min. od domu),
– Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej na górze Iglicznej (35 min. od domu),
– Wodospad im. St. Żeromskiego na rzece Wilczce (5 min.od domu),
– Śnieżnik (2 godziny na szczyt),
– Zapora na rzece Wilczce (2 min.),
– Czarna Góra (2 godziny na szczyt),
– Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (4 godziny),
– wyciąg narciarski „BOLEK” (30 min.). 

Gwarantujemy dobry wypoczynek i zadowolenie gości za atrakcyjną cenę!

Międzygórze – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Bystrzyca Kłodzka w Sudetach Wschodnich na wysokości 570-670 m n.p.m.; w dolinie u podnóża Śnieżnika. Około 700 mieszkańców. Dojazd z Bystrzycy Kłodzkiej lub Domaszkowa.
Osiedla założone w XVI wieku przez drwali i węglarzy. W wieku XIX rozwinęło się w popularną miejscowość klimatyczną z charakterystyczną drewnianą zabudową w stylu szwajcarskim.
W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego.
Ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, ok. 30 domów wczasowych i pensjonatów, 2 wyciągi narciarskie. Służy jako baza wypadowa dla pieszych wycieczek w Masyw Śnieżnika. Bazę noclegową i dla ruchu turystycznego stanowią schroniska PTTK „Na Śnieżniku” i „Na Iglicznej”. Na górze Igliczna usytuowany jest kościół pątniczy pod wezwaniem Matki Boskiej Śnieżnej z 1781-1782, gdzie znajduje się figura Matki Boskiej Śnieżnej koronowana przez Jana Pawła II w 1983 r., w kościele znajduje się również ruchoma drewniana szopka. Miejscowość położona jest w obrębie Masywu Śnieżnika Sudetach Wschodnich, w głęboko wciętej w zbocze Śnieżnika dolinie potoku Wilczki oraz Bogoryi.
W przełomie Wilczki znajduje się wodospad wysokości 22 metrów. Przed powodzią w 1997 roku wodospad miał wysokość 27 metrów i formę kaskady. Był on wówczas pierwszym co do wysokości w Sudetach, na równi z Wodospadem Kamieńczyka w Karkonoszach.
Dawny niemiecki kurort, włączony do Polski w 1945 r. Po wysiedlonej po wojnie ludności niemieckiej pozostała duża ilość drewnianych i kamienno-drewnianych budynków w stylu tyrolskim. W okolicy lasy bukowe, wyżej świerkowe. Liczne skałki. Do jego największych zalet należy duża ilość szlaków turystycznych, oraz kilka znanych obiektów: wodospad Wilczki, kaplica Matki Boskiej Śnieżnej oraz zapora przeciwpowodziowa. W 1965 roku w Międzygórzu kręcono pierwszy odcinek serialu Czterej pancerni i pies.

Lokalizacja

Dodaj recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obsługa
Cena
Lokalizacja
Czystość